24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

« Svibanj 2018 »

Naša učenica Patricija na Svjetskom prvenstvu u sanjkanju u Švicarskoj
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 19. 10. 2017.

Učenica naše škole iz Gerova, Patricija Urbanc, imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je osvojila šesto mjesto. Čestitamo Patriciji i njenom treneru!

Gerovska sanjkašica Patricija Urbanc imala je uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je sa vremenom 01:02,58 osvojila šesto mjesto, ostvarivši pritom prosječnu brzinu od 74 km/h na stazi dugoj 803 metra i prosječnim nagibom od 10%.

Četrnaestogodišnjoj Patriciji inače članici sanjkaškog kluba „Prepnek“ iz Delnica bio je to debitantski nastup u seniorskoj kategoriji. Na tom Svjetskom prvenstvu, mlada hrvatska reprezentativka Patricija nastupila je u kombiniranom hrvatsko-njemačkom timu sa njemačkim reprezentativcima Pascalom Nöltner  i Nikom Hörth koji je u natjecanju za Kup nacija osvojio šesto mjesto ostavivši iza sebe timove Slovenije i Italije.

Patricijino 6. mjesto u debitantskom seniorskom nastupu, predstavlja najvredniji ostvareni rezultat u ljetnom obliku sanjkanja. Hrvatsko sanjkanje na prirodnim stazama do sada na svjetskim prvenstvima nije zabilježilo nastup, tako da ovaj povijesni iskorak nagovještava veću prepoznatljivost ovog sporta u Hrvatskoj.

Autor teksta: Ivica Urbanc, trener