07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Nagradno putovanje na Hvar
Autor: Katarina Leš, 8. 11. 2017.

Učenici PŠ Plešce osvojili su nagradu trodnevno putovanje na Hvar. Zahvaljujući projektu "Tragom okusa i mirisa moje bake" odabrani su među stotinjak škola iz cijele Hrvatske. Ušli su među pet osnovnih škola koje su imale mogućnost predstavljanja svoje škole, kraja i projekta.

Projektom "Tragom okusa i mirisa moje bake", uskoro će se obilježiti i urediti zanimljiva turističko - edukativna staza na kojoj će se povezati kulturno - povijesni sadržaji i prirodne ljepote u Plešcima, uz mogućnost degustacije lokalnih  proizvoda i tradicionalnih jela. Gosti će razgledati izvor Gerovčice, mlin obitelji Žagar, pilanu Malinarić, školu, "Palčevu šišu", Čabranku i ribogojilište pastrva, te obiteljsko - poljoprivredno gospodarstvo "Ožbolt"  u Mandlima.  Cilj projekta je uključivanje učenika i djece u rad i život lokalne zajednice, očuvanje kulture, tradicije i običaja.