02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

« Kolovoz 2018 »

Jesenje kreativne radionice u PŠ Tršće
Autor: INGRID ŽORŽ, 28. 11. 2017.

U tmurne jesenje dane treba unijeti malo veselih boja i vedrine, stoga su učenici i učitelji PŠ Tršće odlučili to i učiniti.
Na kreativnim radionicama održanima u prvom tjednu mjeseca listopada izrađivali su papirnato lišće, šarene kišobrančiće, oblake i kišne kapljice te ukrasili prostor škole.

Napravili su i izložbu jesenskih plodova.
Učenici i učitelji dobili su brojne pohvale od roditelja i posjetitelja škole. Najviše im se svidio zaljubljeni par kišobrana na klupici u parku.

Stare, odbačene kišobrane oživjele su Karmen Frbežar, Tina Lipovac, Emma Vrančić, Nikolina Malnar, Marija Dorić i Samanta Amić, učenice 7. razreda. Kišobranko i Kišobranka svaki se dan osmjehuju svima koji prođu školskim hodnikom. Tako će biti do mjeseca prosinca kada će ustupiti mjesto nekim novim, kreativnim i maštovitim uradcima tršćanskih školaraca.

Budući da se u posljednje vrijeme puno govori o ekološkoj osviještenosti, čiji je dio i recikliranje, nadamo se da će ovo izvješće potaknuti i ostale da slijede naš primjer.

Foto: Sanja Križ, prof.