24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

« Svibanj 2018 »

Jak vjetar oštetio krov na Područnoj školi u Gerovu
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 14. 12. 2017.

Olujno jugo prouzrokovalo je velike materijalne štete na cijelom području Gorskog kotara. Ni čabarski kraj nije bio pošteđen još jedne elementarne nepogode. Jak vjetar je dana 12. prosinca otrgao velik dio limenog krova OŠ „Petar Zrinski“ Čabar, Područne škole u Gerovu  i time izložio informatičku učionicu, sanitarije, zbornicu i hodnik jakoj kiši i navali vode. Voda je uspjela prodrijeti i do prizemlja zgrade se nalazi Dječji vrtić Bubamara koji od utorka ne radi. Zahvaljujući brzoj reakciji osoblja škole, voditelja i učiteljica sklonjena je i spašena sva informatička oprema i namještaj.

Osim krova, oštećena su i staklena ulazna vrata, ali to je naš vrijedni domar Antun Čop odmah domišljato sanirao.

Kako su skromni Gorani naučeni raditi i u najtežim uvjetima, već sljedeći dan, kada je došla električna energija, nastava se odvijala normalno. Skinut je oštećeni dio lima, postavljena je privremena zaštita, ali ona teško izdržava kišu i vjetar pa još uvijek prokišnjava na tom dijelu školske zgrade. Iako su započeli radovi sanacije, loše vrijeme otežava radove.

Informatičku opremu su učenici i učiteljica preselili u učionicu biologije i kemije te nastavili normalno s nastavom, nadajući se da će se sanacija oštećenog dijela brzo obaviti.  OŠ „Petar Zrinski“ Čabar je na popisu škola koje će u 2018. godini dobiti novu informatičku opremu, stoga se nadamo da ovakivih oštećenja više neće biti.