02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

« Kolovoz 2018 »

Makersi na Školjiću
Autor: Emili Ikasović, 18. 4. 2018.

Tijekom proljetnih školskih praznika u prostorima Centra tehničke kulture u Rijeci na kampu Makersi na Školjiću okupilo se 50 učenika viših razreda osnovne škole iz Primorsko-goranske županije. Među njima su bili učenici naše škole. Zajedno smo proveli proljetne školske praznike baveći se programiranjem, robotikom, modeliranjem i 3D modeliranjem.

Pogledajte što smo radili...

Ove godine bila sam na proljetnom kampu u Rijeci s prijateljima iz škole. Imali smo radionice o programiranju mBot-a i Microbita i modeliranju te 3D modeliranju. Sve radionice bile su jako zanimljive i puno toga smo naučili. Nakon svih radionica koje smo odradili, dobili smo zadatak napraviti projekte. Projekti su bili zanimljivi i svaka ekipa dobila je drugačije projekte.

Moja ekipa je dobila projekt u kojem je trebalo napraviti maketu grada po kojemu se mBot vozi i prolazi kroz rampe te na kraju mora doći u svoju garažu koju smo sami izradili. Sve smo programirali točno, što se vidjelo na završnom predstavljanju radova. I ostale ekipe su isto sve odlično odradile. Ovogodišnje proljetne praznike provela sam učeći i usput zabavljajući se s prijateljima koje sam tamo upoznala. Nadam se da će biti još tako zanimljivih radionica o programiranju i modeliranju.

Emili Ikasović, 6. razred