07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Međužupanijski susret učeničkih zadruga u Ogulinu
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 4. 10. 2018.

Učenička zadruga “Regoč” Osnovne škole “Ivane Brlić – Mažuranić” bila je domaćin međužupanijskog susreta učeničkih zadruga. Susret je okupio osnovnoškolske i srednjoškolske zadrugare iz Istarske, Primorsko – goranske, Ličko – senjske, te Karlovačke županije. Dobrodošlicu u naš grad poželjela im je ravnateljica Anđelka Salopek, upoznavši nazočne sa radom i aktivnostima djelatnika i učenika Osnovne škole “Ivane Brlić – Mažuranić”.

Druženje i radionice održane su u ogulinskoj Gradskoj knjižnici i čitaonici, gdje je goste dočekao doručak i prigodni pokloni. Ovom prigodom održane su 3 radionice, pa su se tako zadrugari okušali u izradi košara od papirnatog pruća, izrađivale su se platnene lutke, te ogrlice i narukvice od led žaruljica. Za zadrugare je organiziran i razgled znamenitosti našeg grada, kao i posjet Ivaninoj kući bajke.

Našu školu predstavljale su vrijedne zadrugarke: Lana Zbašnik, Nives Urh i Iris Malnar.

Inače, međužupanijski susret učeničkih zadruga je održan pod pokroviteljstvom Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva. (izvor: OG Portal http://ogportal.com/2018/09/27/meduzupanijski-susret-ucenickih-zadruga-odrzana-u-ogulinu/)