07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Na 38. Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ u Svetom Ivanu Zelini
Autor: INGRID ŽORŽ, 19. 11. 2018.

Mladi kajkavski pjesnici na 38. Smotri "Dragutin Domjanić"

Svake se školske godine mladi kajkavski pjesnici iz čabarskih škola sa svojim voditeljicama odazovu na hvalevrijedni literarni natječaj nazvan po poznatom kajkavskom književniku Dragutinu Domjaniću. Možemo biti sretni i ponosni što nas je stručni ocjenjivački  sud i ovaj put svrstao među škole koje su na 38. Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva u Svetom Ivanu Zelini ovjenčane nagradama.

Andrej Trope, učenik 4. razreda iz MŠ Čabar, i Nika Peršić, učenica 6. razreda iz PŠ Tršće, izabrani su da svoje pjesme „Pavtica“  i Ke bun vilka“  javno izvedu na završnoj svečanosti 20. listopada 2018. godine, i to pred brojnom publikom, u velikoj dvorani. Za svoje su nastupe zaslužili glasni i iskreni pljesak.  Najglasnije su, naravno, pljeskale voditeljice, učitelj Marijo Stojak („službeni vozač“) te bivši ravnatelj Ivan Kvesić.

Andrejeva voditeljica bila je učiteljica razredne nastave Radmila Urh, a Niku  je za nastup pripremila učiteljica hrvatskoga jezika Ingrid Žorž.

Svoje su mjesto u objavljenoj zbirci  „Se zmisliš?“ zaslužile i pjesme „Kok je ščiraj paduo snejg“  Leticije Tušek, učenice  4. razreda  PŠ Plešce,  te „Mimi i Biba“ Davida Kopasa, učenika 1. razreda PŠ Gerovo. Vrijednost Leticijina literarnoga uratka prepoznala je učiteljica razredne nastave Katarina Leš, a Davidovu je pjesmu na natječaj prijavila učiteljica razredne nastave Tatjana Turk Đuranić.

Učenicima i njihovim voditeljicama uručene su zahvalnice, a onim nagrađenima priznanja i nagrade izdavačkih kuća. Niku i njezinu voditeljicu nagradila je izdavačka kuća Nova Stvarnost, a Andreja i njegovu voditeljicu izdavačka kuće Alfa.

Budući da se među najboljim pjesmama nalazila i moja pjesma, s ponosom sam ju odrecitirala, a nadam se da se tako osjećala i moja učiteljica.

Volim pisati pjesme, volim ih recitirati, ali i biti nagrađena, zato mi je svaki odlazak na Smotru (ovaj je treći po redu), prekrasno i nezaboravno iskustvo.

Nika Peršić

7. razred