22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

Ukupno: 207787
« Siječanj 2018 »

Pisane provjere znanja
RASPORED PISANIH PROVJERA ZNANJA
TANJA ŠEBALJ KOCET / datum: 16. 10. 2012. 12:56

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Dana 28. rujna 2010. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa donijelo je novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Stupanjem na snagu ovog akta prestaje vrijediti stari Pravilnik o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi iz 1995. godine.

Na ovoj stranici, u nastavku, objavljeni su rasporedi pisanih provjera znanja u svim našim školama i za sve razrede kao i cjelokupni pravilnik .

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

1. Umjesto najviše tri u jednom će tjednu po novom moći pisati četiri testa, najviše dva u istom danu.

2. Datumi pisanja testova iz svih predmeta učenicima moraju biti poznati na početku polugodišta.

3. Pismene provjere kraće od 15 minuta moraju se najaviti pet dana unaprijed, a ocjene iz njih upisuju se u rubriku bilješke.

4. Uvode se nova pravila za usmeno ispitivanje: nastavnik učenika smije ispitivati najdulje 10 minuta.

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.

U nastavku stranice možete naći cjelokupan Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnim školama kao i  vremenik pismenih provjera znanja.

[OPŠIRNIJE]

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.