18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

« Travanj 2018 »

Pisane provjere znanja
RASPORED PISANIH PROVJERA ZNANJA
TANJA ŠEBALJ KOCET / datum: 16. 10. 2012. 12:56

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Dana 28. rujna 2010. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa donijelo je novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Stupanjem na snagu ovog akta prestaje vrijediti stari Pravilnik o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi iz 1995. godine.

Na ovoj stranici, u nastavku, objavljeni su rasporedi pisanih provjera znanja u svim našim školama i za sve razrede kao i cjelokupni pravilnik .

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

1. Umjesto najviše tri u jednom će tjednu po novom moći pisati četiri testa, najviše dva u istom danu.

2. Datumi pisanja testova iz svih predmeta učenicima moraju biti poznati na početku polugodišta.

3. Pismene provjere kraće od 15 minuta moraju se najaviti pet dana unaprijed, a ocjene iz njih upisuju se u rubriku bilješke.

4. Uvode se nova pravila za usmeno ispitivanje: nastavnik učenika smije ispitivati najdulje 10 minuta.

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.

U nastavku stranice možete naći cjelokupan Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnim školama kao i  vremenik pismenih provjera znanja.

[OPŠIRNIJE]

Pravilnik o ocjenjivanju učenika

Najvažnijih pet točaka pravilnika o ocjenjivanju:

5. Nema više informacija za roditelje zadnji tjedan nastave.