07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Lipanj 2018 »

Čitamo mi, u obitelji svi

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

2017./2018.

Ovaj državni projekt provodi se u 3. razredima, a osmišljen je kao potpora razvijanju čitalačkih vještina koje su prvi uvjet za postizanje uspjeha u školi, a dobar školski uspjeh pruža više mogućnosti za životni uspjeh. U poticanju čitanja veliku ulogu ima obitelj jer se čitanjem u obitelji djeci prenosi poruka da je čitanje važno i zanimljivo, da se čitajući može i nasmijati i zabaviti, a mnogo toga i naučiti.

U projektu sudjeluju učenici, njihovi roditelji i drugi članovi obitelji, učiteljice i školska knjižničarka.

Jedna knjižnična naprtnjača sa sedam zanimljivih knjiga iz različitih područja stalno je u opticaju.

Naprtnjača je krenula u  petak, 9. veljače 2018. u Čabru, a zatim osvaja trećaše u  Prezidu, Gerovu, Tršću i  Plešcima. Svakog petka jedan od zainteresiranih učenika (ili abecednim redom, stvar dogovora) ponijet će naprtnjaču svojoj kući, a iduće srijede vratit će je u školu, ukupno pet dana traje druženje s novim i zanimljivim knjigama za cijelu obitelj.

Učenik će kratko izvijestiti učenicima u razredu o dojmovima nakon čitanja sa svojom obitelji.

U knjižničnoj naprtnjači nalazi se  i bilježnica u koju učenici  upisuju dojmove o pročitanom. Mogu priložiti i fotografiju obiteljskog druženja uz knjige, kratku pjesmu ili crtež.

Svake srijede učenik koji je donio naprtnjaču u školu moći će u nekoliko minuta drugim učenicima ispričati sve lijepo i zanimljivo što mu se dogodilo tijekom proteklih nekoliko dana kad su u njegovoj obitelji svi članovi čitali knjige iz knjižnične naprtnjače. Cilj projekta nije da svi ukućani čitaju i pročitaju sve knjige već da se uz knjige druže, nešto čitaju zajedno, nešto svatko sam, a knjigu koja im se posebno svidjela moći će posuditi po završetku projekta jer knjige ostaju u fondu školske knjižnice.  Odabirom knjiga želimo pokazati da u školskoj knjižnici postoje knjige različite tematike i da posjet knjižnici ne mora i ne treba biti vezan isključivo uz posudbu lektire.

Svima koji će sudjelovati u projektu želimo puno lijepih zajedničkih trenutaka u druženju s knjigama.

Knjige u našoj naprtnjači su:

• Carstvo dječjih priča

1. Koliba pod hrastom (Mila Željeznjak)

• Obiteljsko druženje uz strip

2. Borovnica…sa zla na gore! (Darko Macan)

• Beletristika isključivo za roditelje

3.  Judita (Miro Gavran)

• Slikovnica – obiteljska družionica

4. Priče o zečiću Karlu (Susanne R. Berner)

• Mali istraživači: popularno-znanstvena knjiga za obitelj

5. U fokusu – Naš planet

• Odgoj djece i mladih: priručnik za odgoj djece za odgajatelje, roditelje i učitelje