07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Korak prema odgovornoj prehrani
Autor: Bernardka Helena Rant Malnar, 21. 9. 2017.

Jedan od ciljeva izvannastavne aktivnosti Kreativnih ekologa iz PŠ Gerovo i PŠ Prezid je podići svijest o zdravim navikama života kod naših učenika. Ističemo kako je važno:  baviti se sportom, rekreativnim kretanjem, zdravo se hraniti, redovito spavati, imati zdrave životne navike, živjeti život bez opasnih ovisnosti te konzumirati organsku hranu i zdrava pića. Odlučili smo od jabuka iz školskog vrta napraviti čips i podijeliti ga svim učenicima.

Od organskih jabuka iz našeg školskog vrta i okolice pripremili smo zdrave jabučne listiće (čips). Oprali smo ih, ručno narezali te pripremili za postupak dehidracije.Kako bi se osigurala najbolja hrskavost, jabuke smo sušili oko 10 sati. Posušene jabuke smo pojeli i podijelili ostalim učiteljima i učenicima.

Radna atmosfera bila je opuštena, ugodna i zabavna.