07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Jesenska svečanost u Područnoj školi Gerovo
Autor: HELENA ZBAŠNIK, 5. 11. 2018.

U ponedjeljak 29. listopada u Područnoj školi Gerovo učenici mlađih razreda priredili su prigodni kulturno-umjetnički program uz Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Jesensku svečanost započeli su dječaci četvrtoga razreda:Danijel,Noa i Marijan koji su izvedbom scenske igre o puholovcima na domaćem dijalektu oduševili sve prisutne. Program su nastavili učenici trećega razreda:Josip, Lana, Jelena, Adna,Stephanie i Lara recitacijama o žutoj, tmurnoj, ali ukusnoj i plodovima bogatoj jeseni. Njima su se pridružili učenici drugoga razreda: Tena, Kiara,Nino,Matija i Noel. Djevojčice su izvele zanimljivu scensku igru Jesenska garderoba jedne ježice,a dječaci su svojim nastupom dočarali težak i mukotrpan rad vrijednih pekarskih ruku. Prvaši Borna i Luna prigodnom su recitacijom zahvalili  na svim darovima i plodovima koje nam je jesen darovala te izmamili veliki pljesak. Na kraju ove "Jesenske svečanosti" svi učenici mlađih razreda okupili su se u pjevački zbor i  zapjevali Žutu pjesmu,I.Šimića -A.Gardaša te pjesmu Mlinar Mišo,J. Bitenca i na taj način ovu svečanost veselo i razigrano priveli kraju.