KONCERT "BOŽIĆ U SRCU"
Autor: Ksenija Petelin, 15. 12. 2022.

U prepunom Domu kulture u Tršću nakon dvije godine virtualnih druženja održan je koncert „Božić u srcu“. Druženje je započelo uz  želje  da dopustimo Božiću da se dogodi u našim srcima  i  da nam dašak te topline  traje čim duže.

Nakon pozdravnih riječi ravnateljice škole Silvane Šebalj-Mačkić  i gradonačelnika Grada Čabra Antonija Dražovića započeo je program. U čaroliju koncerta publiku  su uvele Čabarske  mažoretkinje, skupina iz Gerova, koje je za nastup pripremala učiteljica Sanda Štimac. Kako izgleda razredni RAP naziva Crvenkapica predstavili su  učenici 1. razreda iz Prezida vođeni učiteljicom Sanjom Branišelj Paulin. Kako pjesma  Jingle bells   zvuči na talijanskom, engleskom i hrvatskom jeziku od pjevali su  učenici 4. razreda iz Čabra uz vođenje učiteljice Andreje Poje.  Učenici iz Tršća predstavili su se plesnim nastupom uz  glazbenu pratnju Milana Čopa. Za nastup je učenike pripremala  učiteljica Katarina Leš. Čabarske mažoretkinje, skupina iz Prezida, vođene mentoricama Sanjom Branišelj Paulin i Ninom Žagar također su se vrlo uspješno predstavile svojim nastupom. Mark Poje učenik 7. razreda iz Čabra uveselio je publiku svojim uspješnim nastupom na harmonici. Učenici škole iz Tršća vrijedno su radili na „Mjuziklu Petar Klepac - dječak sa sretnim mislima“ čija je autorica učiteljica Ingrid Žorž. Učenici su se predstavili pjesmama "Sretne misli" i "Želim biti", a za nastup su ih pripremale učiteljice  Tina Malnar, Katarina Leš i Ingrid Žorž. Pjevački  zbor koji su činili učenici Matične i područnih škola otpjevao je  pjesmu „Božić dolazi" uz vođenje učiteljice Ane Rendulić. Nastup učitelja Porina Brnabića bio je posebno iznenađenje koncerta. Učitelj Porin Brnabić dugo se bavi glazbom i svira različite instrumente. Predstavio se svojom klavirskom izvedbom, a  kraju je pozvao sve izvođače i mentore na pozornicu da zajedno otpjevaju pjesmu „Radujte se narodi!“.

Kraj koncerta povezao se i sa završetkom utakmice Hrvatska-Brazil. Koncert je završio u Božićno-navijačkom duhu uz lijepe želje i čestitke svim izvođačima, njihovim voditeljima i učiteljima  te roditeljima i naravno publici.

Foto-galerija.