07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

2. mjesto naših učenika na državnoj smotri učeničkih zadruga
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 16. 10. 2018.

Od 11. listopada do 14 listopada 2018. godine u Vinkovcima održana je 30. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Na smotru pozvani su učenici Matija Žagar i Jan Kocet sa svojim istraživačim radom "Učinkovitost web-trgovine u prodaji proizvoda učeničke zadruge". Odlično su predstavili i obranili svoj rad te prema prema ocjeni komisije osvojili 2. mjesto! Čestitamo!

Kroz učeničku zadrugu usvajamo vještine rada, razvijamo kreativnost i učimo o poduzetništvu. U konačnici, cilj nam je izraditi proizvod koji se može plasirati i prodati. Kao budući poduzetnici uvijek razmišljamo o tome na koje sve načine možemo poboljšati proizvodnju proizvoda (kako u što kraćem vremenu, sa što manje materijala napraviti kvalitetan i funkcionalan proizvod), ali i o načinima na koje možemo lakše doći do kupaca.

Istraživačkim radom "Učinkovitost web-trgovine u prodaji proizvoda učeničke zadruge" učenici su se bavili ispitivanjem želja i očekivanja potencijalnih kupca te otvorili novi način plasmana naših proizvoda.

Isplanirali smo strukturu web-mjesta, odabrali online alat WIX, izradili web-stranice i stavili ih online na adresu: https://uzmrav.wixsite.com/uzmrav

Otvaranjem web-trgovine nećemo zapostavili izravnu ponudu svojih proizvoda na štandu jer vjerujemo da među kupcima postoji određeni broj onih koji će željeti neposredno pogledati  predmet koji kupuju i uvjeriti se u njegovu funkcionalnost ili kvalitetu.

U istraživanju i stvaranju istraživačkog rada učenike je vodila učiteljica Tanja Šebalj-Kocet. Cjelokupni rad možete pročitati u priloženom dokumentu i na novim stranicama Učeničke zadruge MRAV.

Istrazivacki_rad_UZ_Web-trgovina_2018.docx (2.32 MB)